• FILM on-line: "Wycieczka do niewidzialnego świata" KABARET EDUKACYJNY DLA DZIECI

• - projekt edukacyjny "Przez śmiech do wiedzy - Pokonaj wirusa" realizowany przez fundację "Dr Clown" i Wesoły Uniwersytet.

Film "Wycieczka do niewidzialnego świata" to pomoc dydaktyczna, przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Film ma formę kabaretu dla dzieci, tak by przez śmiech łatwiej było do nich dotrzeć. Przedstawia świat organizmów niewidzialnych gołym okiem, takich jak pantofelki, bakterie i wirusy. Ponadto w zabawnej formie autorzy przypominają o zasadach profilaktyki antywirusowej.
          Plakat filmu:

Oto adres filmu:

Czas trwania: 29 minut

Instrukcja obsługi przekazanego linku

1.Skopiuj link do pola adresowego przeglądarki internetowej i naciśnij Enter.
          2.Zarejestruj się na stronie umożliwiającej dostęp do materiałów dydaktycznych podając adres e-mail i wymyślone hasło na potrzeby rejestracji na tej stronie. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę umożliwiającą odtworzenie filmu w formie streamu on-line i do pobrania pliku pdf, zawierającego grę planszową.
          3.W przypadku ponownego użycia linku, link poprowadzi Cię bezpośrednio do filmu lub w określonych przypadkach, zostaniesz poproszony o zalogowanie się z użyciem danych podanych podczas rejestracji.

Warunki licencji

Po rejestracji licencja zezwala na wielokrotne oglądanie filmu w okresie 6 miesięcy licząc od momentu zarejestrowania użytkownika.

Gra planszowa:

Gra planszowa nawiązuje do treści filmu. Gra zapewni dobrą zabawę dzieciom i pozwoli utrwalić zasady profilaktyki, tak by dzieci rozumiały i chciały je stosować.
          Plakat gry:

Grę przygotowano jako arkusze w formacie pdf. Można je wydrukować samodzielnie w kolorze lub w wersji do kolorowania. Naciśnij przycisk obok by zobaczyć jak wygląda przygotowanie do gry.
          Link do prezentacji, jak przygotować grę:

Plik mp4; rozmiar:31,7MB

• Książeczka:

• 1.Pobierz >> Książeczka "Masz tę moc!"
          Źródło: cloud7t.edupage.org
          Projekt został zrealizowany pro bono dzięki następującym osobom: Ewa Podleś Agnieszka Frączek Alicja Bender Baltazar Fajto Patrycja Herbut Monika Kalinowska psych. Ewelina Krupniewska lek. med. Beata Kusak lek. med. Justyna Laskowska lek. wet. Wiktoria Mełges psych. Ewelina Opalko Basia Szymanek Joanna Wasilewska psych. Agnieszka Wilkaniec-Herman Natalia Zalewska-Domitrz Dressler Dublin sp. z o.o., Wydawnictwo Olesiejuk, an imprint of Dressler Dublin sp. z o.o