• Procedury obowiązujące dzieci i rodziców w Przedszkolu Specjalnym nr 68 w okresie pandemii koronawirusa SARS COV2

Przedszkole Specjalne Nr 68
          w Mazowieckim Centrum
          Rehabilitacji „STOCER” sp. z o.o.

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE DZIECI I RODZICÓW W PRZEDSZKOLU NR 68 W OKRESIE PANDEMII KORONAWIRUSA SARS COV2.
          Procedury opracowano w oparciu o procedury obowiązujące w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji „STOCER” sp. z o.o.
          1.Dzieci przyjmowane są  na zajęcia poszczególnych grup przedszkolnych  po uprzednim zapisaniu go do Ośrodka.
          2.Obowiązek wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronowirusem SARS CoV2 leży po stronie Ośrodka, na terenie którego działa przedszkole.Przed przyjęciem na konsultację lub terapię każdy pacjent podlega wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronowirusem SARS CoV2  na podstawie ankiety przeprowadzonej drogą telefoniczną lub mailową, która jest aktualizowana za każdym razem zgłoszenia się do Ośrodka.
          3.Rodzice wchodzą do budynku przez jedno z trzech wejść oznaczonych literami A, B,C, (każde z nich prowadzące do innego sektora).
          4.Przy wejściu na  teren Ośrodka każdy pacjent powyżej 4-go roku życia oraz jego opiekun muszą być zaopatrzeni w maseczkę zakrywającą nos i usta,mają obowiązek wytrzeć obuwie na macie odkażającej, która jest umieszczona przed drzwiami wejściowymi oraz zdezynfekować ręce. Po dezynfekcji rąk opiekun wkłada jednorazowe rękawiczki, które przynosi ze sobą. W korytarzu przy drzwiach  jest wykonywany przez pielęgniarkę pomiar temperatury. Następnie rodzic (przedstawiciel ustawowy lub opiekun faktyczny pacjenta) wypełnia i podpisuje przed każdą wizytą ankietę aktualizacyjną dotyczącą ryzyka zachorowania na covid-19. Potem zostaje poinstruowany, w którym sektorze dziecko będzie miało  prowadzoną terapię,  którędy ma doprowadzić dziecko do Sali ćwiczeń, z której toalety może korzystać on i dziecko. Wyznaczenie szlaków  komunikacyjnych ogranicza kontakty pomiędzy pacjentami w korytarzach Ośrodka.
          5.Pielęgniarka przyjmująca dziecko wręcza rodzicowi deklarację udziału dziecka w zajęciach przedszkolnych.
          6.Dziecko podczas zajęć nie może jeść. Może wypić wodę ( napój) z dostarczonej przez rodzica butelki.
          7.Po skończonych zajęciach pedagogicznych rodzic odbiera dziecko z miejsca wcześniej ustalonego, w zależności od sektora, poświadczając odbiór dziecka podpisem na karcie odbioru.
          8.Każdy rodzic powinien korzystać z własnego długopisu.
          9.Odbieranie dziecka przez inne osoby niż prawny opiekun może odbywać się tylko za pisemną zgodą rodziców zgodnie z ogólną procedurą odbioru dziecka.
          10.Po skończonych zajęciach rodzic wraz z dzieckiem zobowiązany jest niezwłocznie opuścić teren Ośrodka ( w tym ogrodu ).
          Warszawa, 16.06.2020