• O nas

Jesteśmy przedszkolem pracującym w podmiocie leczniczym - w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji "STOCER" Sp.z o.o.Prowadzimy zajęcia z dziećmi, które przyjęte są przez lekarza na turnusy rehabilitacyjne do Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży.

• Nasza siedziba

Przedszkole  znajduje się  w Warszawie, przy ulicy Ożarowskiej 75a w budynku Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji "STOCER" sp. z o.o.

• Grupy Przedszkolne

W przedszkolu są trzy grupy: Żółta, Pomarańczowa, Niebieska. W czasie zajęć pedagogicznych dzieci realizują program wychowania przedszkolnego zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Nasze dzieci pomiędzy zajęciami rehabilitacyjnymi bawią się, uczą, ćwiczą, odpoczywają, spędzają miło czas w ogrodzie. Zabawy, ćwiczenia i zadania zawsze dostosowujemy do potrzeb i możliwości naszych podopiecznych. Znamy wiele metod aktywizujących i wykorzystujemy je w naszej pracy.

• Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Dla dzieci wymagających specjalistycznego wsparcia organizujemy zajęcia z psychologiem, logopedą, pedagogiem.

• Grupa Pomarańczowa - godz. 9.00-14.00

•

1.Obejmuje opieką dzieci w wieku 2,5 -9 lat z niepełnosprawnością sprzężoną (mózgowe porażenie dziecięce, zespoły wad genetycznych).
          2.Grupę prowadzi zespół specjalistów złożony z nauczyciela-oligofrenopedagoga, rehabilitanta i neurologopedy.
          3.Grupa ma charakter  grupy instruktażowej dla rodzica(Rodzic – Dziecko), gdyż w czasie zajęć ruchowych i
          niektórych pedagogicznych rodzic przebywa razem z dzieckiem; wspomaga je i uczy się właściwego wspierania.

4.Dzieci realizują program zgodnie z podstawą programową i dostosowany do ich potrzeb i możliwości.
          5.D
          zieci codziennie uczestniczą w zajęciach ruchowych, pedagogicznych wykorzystujących elementy  metody
          Nauczania Kierowanego.

6.Dzieci posiadające orzeczenia PPP są objęte indywidualną opieką pedagoga, neurologopedy i psychologa.
          7.Dzieci razem z rodzicami uczestniczą w zajęciach Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
          8.Dzieci uczestniczą w zajęciach multimedialnych.
          9.Dzieci mające trudności z komunikacją werbalną uczestniczą w zajęciach wprowadzających alternatywne sposoby porozumiewania się.

• Przedszkolny Klub Miłośników Książki zaprasza
        • do obejrzenia i wysłuchania bajek w zakładce Przedszkole/nasze zajęcia online
        • Przedszkolny Klub Miłośników Książki proponuje
        • Kącik wymiany książek
        • Grupa Żółta - godz. 8.00-16.00

• 1.Obejmuje opieką dzieci w wieku 2,5 -4 lata o specjalnych potrzebach edukacyjnych, z  opóżnieniem
          psychoruchowym,  mikrouszkodzeniami mózgu, schorzeniami układu kostnego, wadami postawy, zaburzeniami emocjonalnymi.

2.Dzieci przebywają na turnusach 6 tygodniowych.
          3.Codziennie uczestniczą w zajęciach rehabilitacyjnych (zajęcia ruchowe i zabiegi fizykoterapii ).
          4.Dzieci uczestniczą w zajęciach pedagogicznych dostosowanych do potrzeb i możliwości dziecka.
          5.Treści
          programowe są przekazywane poprzez wykorzystanie elementów różnych metod pracy edukacyjnej, opiekuńczej
          i wychowawczej.

6.Dzieci posiadające orzeczenia PPP są objęte indywidualną opieką nauczyciela.
          7.Dzieci mogą w zależności od potrzeb uczestniczyć w zajęciach z logopedą i psychologiem.
          8.Dzieci biorą udział w organizowanych akcjach społecznych, konkursach.

• Grupa Niebieska - godz. 8.00-17.00

• 1.Obejmuje opieką dzieci  w wieku 5 – 9lat z rożnymi schorzeniami układu kostnego, opóżnieniem psychoruchowym,  wadami postawy,  z chorobami układu nerwowego -mpdz, zaburzeniami zachowania.
          2.D
          zieci przebywają na turnusach trwających min 6 tygodni.
          3.Dzieci uczestniczą codziennie w grupowych i indywidualnych zajęciach rehabilitacyjnych oraz zabiegach fizykoterapii.
          4.Dzieci uczestniczą w zajęciach pedagogicznych zgodnie z podstawą programową.
          5.Dzieci biorą udział w zajęciach multimedialnych.
          6.Dzieci uczestniczą w różnych organizowanych akcjach społecznych i konkursach.
          7.Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, posiadające orzeczenia są objęte opieką indywidualną.
          8.Dzieci uczestniczą w zajęciach z logopedą i psychologiem.