• Organizacja grup

• Grupa Pomarańczowa - godz. 9.00 - 14.00

1.Obejmuje opieką dzieci w wieku 2,5 -9 lat z niepełnosprawnością sprzężoną (mózgowe porażenie dziecięce, zespoły wad genetycznych).
          2.Grupę prowadzi zespół specjalistów złożony z nauczyciela-oligofrenopedagoga, rehabilitanta i neurologopedy.
          3.Grupa ma charakter  grupy instruktażowej dla rodzica(Rodzic – Dziecko), gdyż w czasie zajęć ruchowych i niektórych pedagogicznych rodzic przebywa razem z dzieckiem; wspomaga je i uczy się właściwego wspierania.
          4.Dzieci realizują program zgodnie z podstawą programową i dostosowany do ich potrzeb i możliwości.
          5.Dzieci codziennie uczestniczą w zajęciach ruchowych, pedagogicznych wykorzystujących elementy  metody Nauczania Kierowanego.
          6.Dzieci posiadające orzeczenia PPP są objęte indywidualną opieką pedagoga, neurologopedy i psychologa.
          7.Dzieci razem z rodzicami uczestniczą w zajęciach Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
          8.Dzieci uczestniczą w zajęciach multimedialnych.
          9.Dzieci mające trudności z komunikacją werbalną uczestniczą w zajęciach wprowadzających alternatywne sposoby porozumiewania się.

Grupa Żółta - godz. 8.00 - 16.00

1.Obejmuje opieką dzieci w wieku 2,5 -4 lata o specjalnych potrzebach edukacyjnych, z  opóżnieniem psychoruchowym, mikrouszkodzeniami mózgu, schorzeniami układu kostnego, wadami postawy, zaburzeniami emocjonalnymi.
          2.Dzieci przebywają na turnusach 6 tygodniowych.
          3.Codziennie uczestniczą w zajęciach rehabilitacyjnych (zajęcia ruchowe i zabiegi fizykoterapii ).
          4.Dzieci uczestniczą w zajęciach pedagogicznych dostosowanych do potrzeb i możliwości dziecka.
          5.Treści programowe są przekazywane poprzez wykorzystanie elementów różnych metod pracy edukacyjnej, opiekuńczej i wychowawczej.
          6.Dzieci posiadające orzeczenia PPP są objęte indywidualną opieką nauczyciela.
          7.Dzieci mogą w zależności od potrzeb uczestniczyć w zajęciach z logopedą i psychologiem.
          8.Dzieci biorą udział w organizowanych akcjach społecznych, konkursach.

Grupa Niebieska - godz. 8.00 - 17.00

1.Obejmuje opieką dzieci w wieku 5 – 9 lat z rożnymi schorzeniami układu kostnego, opóżnieniem psychoruchowym, wadami postawy, z chorobami układu nerwowego -mpd, zaburzeniami zachowania.
          2.Dzieci przebywają na turnusach trwających min 6 tygodni.
          3.Dzieci uczestniczą codziennie w grupowych i indywidualnych zajęciach rehabilitacyjnych oraz zabiegach fizykoterapii.
          4.Dzieci uczestniczą w zajęciach pedagogicznych zgodnie z podstawą programową.
          5.Dzieci biorą udział w zajęciach multimedialnych.
          6.Dzieci uczestniczą w różnych organizowanych akcjach społecznych i konkursach.
          7.Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, posiadające orzeczenia są objęte opieką indywidualną.
          8.Dzieci uczestniczą w zajęciach z logopedą i psychologiem.