• Inscenizacja bajki pt. "Czerwony Kapturek"-premiera 1.06.2020

• Przedstawienie teatralne pt.„Czerwony Kapturek” zostało zrealizowane w ramach projektu WIE Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne pod nazwą Wykorzystanie komunikacji alternatywnej w przygotowaniu i przedstawieniu inscenizacji teatralnej o Czerwonym Kapturku w grupie dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną. Teatr Dziecka i Rodzica.
          Zespół Nauczycieli  i  Pani Dyrektor Przedszkola przygotowali projekt  opisujący cele przedsięwzięcia, aby otrzymać dofinansowanie z m.st.Warszawy na realizację przedstawienia.
          Projekt polegał na działaniach teatralnych dzieci mających problemy z komunikacją werbalną, które razem ze swoimi rodzicami i wychowawcami wystąpili w przedstawieniu o Czerwonym Kapturku. W przedstawieniu wykorzystane zostały znaki graficzne PCS i komunikatory.
          Po akceptacji projektu i przyznaniu środków pieniężnych przystąpiono do realizacji. Zostały zakupione komunikatory niezbędne dzieciom mającym trudności w komunikacji werbalnej, artykuły papiernicze, kserokopiarka.
          W pierwotnej wersji, inscenizacja miała być przygotowana na terenie Przedszkola. Jednak zaistniała sytuacja pandemii uniemożliwiła taką pracę.  W związku z tym postanowiono zmienić formę i wszystkie działania zostały przeniesione do domu dzieci – aktorów i kolejne sceny przedstawienia realizowane były  przez poszczególne Rodziny we własnym domu. Dlatego też mamy 3 osoby w roli Czerwonego Kapturka, 4 osoby w roli Wilka, 3 Babcie, Gajowego i Leśne Zwierzęta.  Sceny były dokumentowane przez Rodziców, a my, czyli zespół nauczycieli cały materiał zmontowaliśmy i prezentujemy w formie filmu.
          Mamy nadzieję, ze oglądając film uda nam się oczami wyobraźni  przenieść do teatru.
          Składamy wielkie podziękowania Rodzicom I Rodzeństwu  naszych wychowanków, za ogromne zrozumienie tematu, zaangażowanie w realizację inscenizacji. Mamy nadzieję, że ten czas był również okazją do dobrej zabawy i będzie miło wspominany.
          Zapraszamy do Naszego Wspólnego Teatru na inscenizację bajki pt. "Czerwony Kapturek" na podstawie książki Jana Brzechwy "Bajki Samograjki".
          Film nie zawiera napisów (
          nie spełnia wymogów WCAG), natomiast może być wykorzystywany jako materiał dydaktyczny.
          Inscenizacja teatralna bajki pt."Czerwony Kapturek"
          Plik mp4; rozmiar 3,76 GB
          Film przedstawia inscenizację teatralną pt."Czerwony Kapturek" w wykonaniu dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 68 w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji "STOCER" Sp. z o.o. w Warszawie.

Miło nam ogłosić, iż 19.05.2023 r. nasz film "Czerwony Kapturek"w gali podsumowującej XIII Przegląd Małych Form Parateatralnych "Smykolandia" zdobył I Wyróżnienie.
          Specjalne wyróżnienie otrzymali:
          - Klementynka Derdoń (Czerwony Kapturek) wraz z rodzicami,