• Projekt WIE Wesołe historie

• Nasze przedszkole przystąpiło do realizacji projektu w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Projekt dotyczy działań na rzecz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i nosi tytuł  „Wesołe historie – Przedszkolaki z Przedszkola Specjalnego Nr 68 odkrywają mniej znane utwory klasyki literatury dla dzieci”. Polega on na poznaniu przez przedszkolaki utworów literatury dziecięcej z wykorzystaniem różnych metod aktywizujących dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, a szczególnie z trudnościami w komunikacji werbalnej.
          Celem tego projektu jest stwarzanie dzieciom ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi możliwości codziennego kontaktu z kulturą poprzez przybliżenie im wybranych utworów literatury dziecięcej.Wezmą w nim udział dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi rodzinami.
          W celu realizacji projektu zostaną podjęte m.in. takie działania: wykonanie różnych pomocy przybliżających dzieciom dany utwór, prowadzenie zajęć inspirowanych utworami, zakup komunikatorów i kostek interaktywnych, zaproszenie do współpracy Biblioteki Publicznej na Kole i Klubu Czytelniczego TEA CLUB WARSAWIAN SOCIETY, zorganizowanie imprezy „Piknik z książeczką”.
          W wyniku tych działań dzieci poznają wybrane utwory z pomocą różnych metod aktywizujących np. puzzle, gry planszowe, loteryjki, książeczki sensoryczne. Dzieci mające trudności z komunikacją będą mogły za pomocą komunikatora aktywnie uczestniczyć w zadaniach związanych z projektem i tym samym nauczą się samodzielności i niezależności. Również rodziny dzieci będą miały okazję uczestniczyć w imprezie „Piknik z książeczką” oraz obejrzeć na stronie internetowej przedszkola dokumentację z przebiegu projektu np. zajęcia inspirowane utworami literackimi.
          Na realizację naszego projektu otrzymaliśmy dofinansowanie z Biura Edukacji w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych 2022.

Członkinie i członkowie klubu czytelniczego TEA CLUB WARSAWIAN SOCIETY TAB przygotowali dla dzieci naszego przedszkola cyfrowe materiały edukacyjne, mające na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.
          Materiał nie spełnia wymogów WCAG, natomiast może być wykorzystywany jako materiał dydaktyczny.
          Audiobooki bajek:
          - "
          Rzepka" J.Tuwima,
          - "
          120 przygód koziołka Matołka" K.Makuszyńskiego,
          - "O
          Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" J.Tuwima,
          - "Paweł i GaweŁ" A.Fredro,
          - "Szkoła na Dobrej" J.Olech.

Audiobooki

Teksty wierszy Plik pdf, rozmiar 108 KB:
          Teksty_wierszy.pdf
          - "Rzepka" J.Tuwima,